İade ve Değişim

İADE KOŞULLARI

Web sitemiz üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun-yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır.

İade edeceğiniz ürünlerin aşağıdaki şartlara uygun olması işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır:

İade edeceğiniz ürüne ilişkin web sayfamızda yer alan iletişim bilgileri doğrultusunda bizimle irtibata geçmeniz ve bildirimde bulunmanız gerekmektedir. İade bildiriminde bulunulmadan gönderilecek ürünler müşteriye geri gönderilecektir.

Ürünlerin etiket, barkod ve faturaları olmadan herhangi bir iade ve değişim işlemi yapılamamaktadır.

Haşama ve Şallarda hijyen dolayısıyla değişim veya iade yapılmamaktadır.

İndirimli Ürünlerde İade ve Değişim yoktur.

İadenin, satın alınan ürünün etiket ve barkodu çıkmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan on dört (14) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.

Kullanılmış ürünlerde değişim ve iade yoktur.

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ‘un 4.Maddesine göre, “Tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, bedel indirimi, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir.”

Ayıplı Mal bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmak için;

Ürünün özellikleri, tanıtımında belirtilen özelliklerden farklıysa ya da, müşterinin üründen beklediği faydayı azaltan eksiklikler varsa, ürün, ayıplı mal sınıfına girer.

Müşteri, 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunmalıdır.

Ayıplı Mal bildiriminde, ürünün ithalatçısı düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirlenir. Kullanıcı hatasının olduğu tespit edilirse, müşteri, haklardan faydalanamaz.

Not: Değişim talebi yapılan ürünün gönderim kargo bedeli müşteriye ait olduğu gibi değişimi tamamlanan veya iadeye gönderilen ürünün gönderim bedeli yine müşteriye aittir. Müşteriye giden fatura arkasındaki formda belirtilen kod ile ürünün kargoya karşı ödemeli olarak verilmesi gerekmektedir. Değişim işlemi tamamlandıktan sonra tutar kapıda ödemeli şekilde müşteriye geri gönderilir. Değişim ve iadelerde kargo ücreti alıcıya aittir.

İlk alımda Kargo Ücretsiz kampanyasından yararlanılan iadelerde bu kampanya kapmasında alınmayan kargo ücretide yansıtılacaktır. Ürünün tek yönlü gidiş bedeli ‘Kredi Kartı’ ile ödemelerde 30 ₺, ‘Kapıda Ödeme’ seçeneğinde ise kargo bedeline ek olarak 60 ₺ . İade veya değişimde Kargo Bedava kampanyasından yararlanıldıysa iade ve değişimlerde gidiş dönüş kargo bedeli 40 ₺ bu kampanyadan yararlanılmadıysa tek yönlü kargo bedeli kesilerek iade işlemi yapılmaktadır. Kargo paket desisinin (ağırlık-ebat)artış gösterdiği siparişlerde kargo bedel kesintisi (50-100) ₺ arasında değişmektedir.

Anlaşmalı olduğumuz kargo firması YURT İÇİ Kargo’dur. Anlaşma kodumuz “ 749819470”

CAYMA HAKKI

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği ‘nin 8. Maddesine göre, müşteri, “Ürünü teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde hiçbir sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.” . Buna göre, müşteri, ürünü aldıktan sonra, 7 gün içerisinde sebepsiz iade etme hakkına sahiptir.